Koridor Dekorasyonu İçin İpuçları

Koridor Dekorasyonu İçin İpuçları
pimapen tamir servisi

Koridor dekorasyonu insanların ev dekorasyonu konusunda fikir edinecekleri ilk izlenim alanıdır. Bu yüzden hem karakterinizi hem de evin geri kalanının tarzını yansıtan canlı ve davetkâr bir mekân haline getirmeye değer yerdir. En küçük alanlar bile parlak bir boya, yüksek etkili bir depolama ünitesi veya renkli bir halı ile güzelleştirilebilir. Bu yüzden unutulmayacak bir ilk izlenimin nasıl olur konusundaki fikirlerimize bir göz atın.

Bir karşılama rengi ile başlayın. Küçük mekanlarda, alan hissini arttırmak için beyaz veya nötr bir gölge seçmek en iyisidir, daha sonra birkaç göz kamaştırıcı aksesuar renk bütünlüğünü sağlayacaktır. Gri renk şu anda ev dekorunda popüler bir seçim ve yumuşak bir gölge olabilir.

Koridor dekorasyon için iyi bir seçenek istiyorsanız, beyaz ahşap zemin kullandığınızda sofistike bir görünüm kazandırabilirsiniz. Ya da iki tonlu boya efektini karıştırarak uygulayabilirsiniz.

İlk görünüm için gerçekten etkili bir giriş olsun istiyorsanız, duvar kâğıdı seçeneklerini deneyebilirsiniz. Ama bunu yaparken koridora açılan kapılarınızı uygun renklerle boyamayı unutmayın.

Pratik depolama alanları (portmanto gibi) bir zorunluluk olabilir. Eğer alanınız varsa, raflar oluşturun. Veya yüksek etkili bir lamba ya da heykeltıraş sanat eserleri kullanabilirsiniz. Bu tamamlayıcıları, kullanışlı ancak çarpıcı bir konsol masası ya da sıra dışı bir çekmeceli sandık üzerinde sergileyebilirsiniz.

Açık Tonların Hakim Olduğu koridor dekorasyon

Koridorlar genelde dar ve sadece geçiş özelliği taşıyan alanlardır. Bu yüzden koridor dekorasyon işi hem önemli hem de zordur. Genelde koridor dekorasyon için açık tonlar abartıya kaçılmayan aksesuarlar kullanılır.

Bunun için, kelebek motifli duvar kâğıdı deneyebilirsiniz. Hem renkli hem de açık arka planlı kelebek desenli bir duvar kâğıdı koridorunuzu daha geniş ve canlı gösterecektir. Bunun yanında ışıklandırmayı tepeden değil de duvardan daha otantik lambalarla yapmanız ve tavan köşelerinde ledler kullanmanız hem tamamlayıcılık hem de ışıklandırma açısından daha iyi olacaktır.

Aydınlatması gayet başarılı ve açık tonlarla bezenmiş bir koridora; duvara gömülü içerisinde mavi ledler olan bir akvaryum ve yine açık tonlarda bir sallanan sandalye, ya da eski bir sandık hoş durabilir.

Geleneksel ama sade bir görünüm istiyorsanız, zeminde Kahve tonlarında ve mavi renkler içeren bir karo kullanabilirsiniz. Bununla birlikte, koridora açılan kapılarda ve duvarda beyaz ya da açık renkler koridoru daha ferah gösterecektir. Tamamlayıcı olarak, modern bir guguklu duvar saati ve klasik ve karo ile uyumlu kahve tonlarında bir sandalye, ilk izlenim için iyi bir seçim olabilir.

Zeminde kahve tonları kullanacaksanız eğer, açık tonlarda duvar ve kapı renkleri ile birlikte iyi bir tamamlayıcı olacağını düşündüğümüz, Aile fotoğraflarınızı yine kahverengi çerçevelerle ve duvarda bir yuvarlak oluşturacak şekilde kullanabilirsiniz. Bu dekorasyon hem klasik hem de dinlendirici olabilir.

Dekorasyon adına fikirler bitmez. Bizler sadece küçük dokunuşlardan bahsettik. Geliştirmek ve yeni fikirler eklemek size kalmış.

Beğen  
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir