Kız Çocuk Odası Dekorasyon Fikirleri

Kız Çocuk Odası Dekorasyon Fikirleri
pimapen tamir servisi

İngiltere’de yapılan araştırmada kız çocuklarının enerjik ruhunu odalarında yaptıkları renkli dekorasyonla ortaya koyuyorlarmış. Ebeveynler kız çocuklarının odasını düzenlerken bu sonuca dikkat etmeliler. Zira kız çocuk odasında koyu mat renkler kızlarınızın psikolojisini bozabilir.

Kızınızın odasını dekore ederken dikkat etmeniz gereken en büyük detay, mobilyalardır. Doğru mobilya seçimi yaparak alandan tasarruf edebilirsiniz. Böylece oda karışık bir görüntü yerine, daha düzenli toplu durur. Tematik detaylı mobilyalar seçerek kızınızı sevindirebilirsiniz. Film-dizi, sanatçı veya çizgi film karakterleri gibi temalar oluşturabilirsiniz. Veya iki kızınız varsa Kız Çocuk Odası Dekorasyonu açısından ranzalı mobilya tercih ederek, alandan kazanabilirsiniz.

Kız çocuk odası genelde kalp, yıldız veya çiçek figürleriyle süslenir. Bu figürler kız çocuklarının en çok sevdikleridir. Pembe, mor, kırmızı ve beyaz renkleri kız çocuk odasında tercih edilen renklerdendir. Duvar boyası ve kumaş seçimlerinizi bu renklere göre kombin yapmanız doğru olacaktır.

Kızlar daha çok duvarda pano ve süslü çerçeveler asmayı çok sever. Bu gibi detaylara önem vermelisiniz. Olmazsa olmazlardan birisi, açık renklerde bir çalışma masası ve kitaplıktır. Bu çocuğunuzun gelişimi için son derece önemlidir. Kız veya erkek çocuklarının odasında kitaplık mutlaka olmalıdır.

Kızınızın odasına ayna koymayı unutmayın. Kız çocukları aynalara bayılırlar. Birde bu aynayı küçük şerit lamba yardımıyla aydınlatarak farklı bir hava katabilirsiniz. Aydınlatma olarak spot ışık ve oda rengine uyumlu abajur tercih edebilirsiniz.

YILMAZ DEKORASYON

(İstanbulun Tüm Semtlerine Servis Hizmetimiz Bulunmaktadır Ayrıca Türkiye Geneli pimapen,duşakabin,ayna,cam ve diğer dekorasyon ihtiyaçlarınızı gönderebilmekteyiz )

ADRES

Zafer Mahallesi Güney Sokak No:12 Yenibosna/Bahçelievler

TELEFON

0532 663 95 58

0537 403 31 58

Beğen  
Yazar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir