Ev 2018 Dekorasyon Modelleri İlkbahar Yaz

Ev 2018 Dekorasyon Modelleri İlkbahar Yaz
pimapen tamir servisi

2018 Ev dekorasyon trendleri 2017 ye göre daha canlı ve daha net renklerle kendini gösteriyor.  Dondurma pastelleri, ışıltılı altınlar, çivit mavileri ve süper zingy renkler 2018 ev dekorasyon alanında oldukça sıcak renklerle dolu olacak. Bu canlılık bu yıl için dünya geneli iç mekân tasarımcılarının ortak fikirleridir. Aşağıda, favorilerimizi ve bunları evinizde nasıl bir araya getireceğinizi göstermeye çalışacağız.

2018 Ev Dekorasyon – Bileşenler

Makrome, saçak, tafting, püsküllü ya da tüylü küçük duvar kilimleri, gibi küçük detaylar salonunuzu ya da oturma odanızı karmaşadan uzak ama daha samimi ve sıcak gösterecektir.  2018 ev dekorasyon trendleri arasında hem sıcak renkler hem de el yapımı tamamlayıcılar da oldukça moda. Evinize el yapımı tamamlayıcılarla otantik bir hava katmak her zaman pahalı olmayabilir. El yapımı ürünler fabrikasyonlara göre tabi ki daha maliyetlidir. Fakat bunlar bütçenizi zorlayabilir.

Küçük eski Türk motifleri ile bezenmiş bir kilim, duvarınızda el örgüsü havası verilmiş yine otantik motiflerle süslü bir çanta (eskiler heybe de derlermiş), Püsküllerle süslenmiş koltuk minderleri gibi aşırı olmayan ama tamamlayıcı ürünler evinizde yeni bir hava yaşatacaktır. Üstelik bunlar o kadar da maliyetli olmayan dekoratif malzemelerdir.

2018 Ev Dekorasyon – Dondurma Renkleri

Gelato renkleri 2018 ev dekorasyon alanında hem iç mekanlarda hem de modada büyük bir trend olacak. Ancak bahara kadar beklemek için bir neden yok. Şimdi anahtar parçalara yatırım yapmaya başlayın ve bir çocuğunun önüne geçin.

Dondurma renkleri pastel tonlarda ama canlı bir görünüm verecektir. Ev dekorasyonunda ve moda anlayışında cesur olanlar, bu renk paletinden kendi beğenilerine göre renkler seçerek, 2018 modasına ayak uydurabilirler.

Sütlü çikolata rengi ahşap bir masa, açık pembe sandalyeler ve açık turkuaz vazolarla masa örtüleri harika bir kombin olabilir. Tabi ki bunların tamamlayıcısı olarak pastel tonlarda kavuniçi ya da pudra bir duvar rengi ile canlı ve enerji veren bir ortam yaratabilirsiniz.

2018 Ev Dekorasyon – Geometrik Çizgiler

2017 dekorasyon trendlerinde geometrik şekilleri oldukça fazla gördük. Ama bunlar genellikle, yastıklarda, halılarda ve kanepelerde daha çok kullanılmıştı. 2018 ev dekorasyon trendlerinde ise, Mutfak, banyo, balkon, duvar kağıdı  gibi alanlarda yeni tasarımların oluşmasına zemin hazırlamış görünüyor.

Sadece banyo ya da tuvalet diye geçiştirmeyin. Yatak odası tasarımı ve o tasarımın bize yansıtması gereken ruh hali nasılsa bu alanlarda en az yatak odası kadar önemlidir. Bir fayansız su geçirmezliği önemli olabilir ama ruh halinize herhangi bir olumlu etki yapmıyorsa tıpkı diğer ev bölümlerinde olduğu gibi tasarımın, modanın ve renklerin hiçbir önemi kalmıyor.

2018 de kullanılacak olan geometrik şekillerde herhangi bir kısıtlama görünmüyor. Karışık geometrik şekillerin yanında, ren olarak pastel tonlar bu alanlarda da fazlaca kullanılacak gibi görünüyor. Daha fazla renkli ama daha fazla dinlendirici bir moda anlayışı evlerimizi saracak.

Bunların yanında, pastel tonlara karşı bir panzehir oluşturacak olan indigo mavisi de keyfinizi yerine getirebilir. Tüm bir odayı indigo mavisi ve tonları ile döşediğinizi hayal edin. Bu rengi, vazolar, çiçekler, kilimler ve biblolarla tamamlayabilirsiniz.

İç mekân tasarımında unutmamanız gereken en büyük nokta duvar rengidir. Öncelikle duvar renginiz seçmelisiniz ve diğer detayları buna göre şekillendirmelisiniz.

Beğen  
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir