Duvar Boyası İçin Hangi Renk Nasıl kullanılmalı

Duvar Boyası İçin Hangi Renk Nasıl kullanılmalı
pimapen tamir servisi

Evlerde duvarların renklendirilmesi adına günümüzde pek çok farklı renk kullanılabilmekte. Ancak duvar boyası kullanıldığı zaman tüm renkler ne yazık ki evlerde istenilen görüntüyü ortaya çıkartmıyor. ya da kişilerin ruh hallerini kötü etkileyebiliyor. Böylesi durumlar ile karşı karşıya kalmak istemeyenlerin bu konu üzerinde dikkatlice durması ve gerekli olan tüm detaylara dikkat etmesi gerekmektedir.

 

 

Renklerin Gücünü Keşfedin

 

İnsanların düşündüklerinin aksine hoşlarına gitmekte olan her duvar boyası rengi ideal bir götüntü oluşturmayabilir. Güzel bir dekorasyona sahip olmak adına duvar kâğıtlarına da gerekli olan özenin gösterilmesi gerekmektedir. Son dönemlere bakıldığı zaman bej, gri tarzındaki nötr tonlar iç mekanlarda sıklıkla kullanılmakta olan renkler arasında kendine yer buluyor. Bu renklerin en büyük özelliklerinden bir diğeri de modern ve zamansız bir görüntüyü ortaya çıkartmayı başarmış olması.

 

Bunun dışında duvar boyası renklerinde uzak durulması gereken bir tanesi pastel pembe. Birçok kişi başta yatak odaları olmak üzere pek çok farklı alanda bu rengi kullanmayı tercih ediyor. Fakat pastel tarzı tonlar kullanılmış olduğu mekânda yer edebilecek olan parlaklığı ve canlılığı yok edecektir. Bundan dolayı insanların duvarlarda kullanma konusunda uzak durması gereken renkler arasında bulunmaktadır.

 

Gelincik kırmızısı tarzındaki canlı duvar boyası renkleri ise dışarıdan bakıldığı zaman güzel ve canlı bir görüntüye sahiptir. Fakat böyle bir özelliğe sahip olduğu düşüncesi artık çürütülmüştür. Renk analizcileri tarafından yapılmakta olan araştırmalara göre öfkenin ortaya çıkmasına neden olup saldırganlığın oluşmasına sebebiyet verebiliyor. Dolayısıyla bu tarz bir kırmızı rengi kullanmak isteyen kişiler duvarlardan ziyade ön kapı gibi alanlarda rahatlıkla kullanabileceklerdir.

 

Genel olarak sıcak bir renk olarak bilinen turuncu da dikkat edilmesi gereken duvar boyası renkleri arasında bulunmakta. Parlak turuncu gibi renkler oldukça yoğun olduğu için yüksek oranda çarpıcı bir etkiyi ortaya koyabilecektir. Bundan dolayı duvarlardan ziyade dekorasyonda kullanılması daha uygun olacaktır.

 

Alev sarısı da yine dikkat edilmesi gereken renkler arasında kendine yer bulmakta. Olması gerekenden fazla kullanılacak olan sarı renk ne yazık ki anksiyete ve stres gibi sorunlar baş göstermeye başlayacaktır

Beğen  
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir