Menu

Mutfak Zemini Seçimini Nasıl Yapmalıyız

Özellikle kadınların yoğunlukla zaman geçirdiği, keyifli anların yaşandığı, evimizin önemli mekanıdır mutfaklarımız. Mutfağımızın dekorasyonu genel ev dekorasyonunu büyük ölçüde etkiler. Doğru bir mutfak tasarımı, keyifle yemek yapabileceğiniz ortamlara dönüşebilirler.

Mutfak dolaplarınızı ve mobilyalarınızı seçtiyseniz, bunları tamamlayacak birde mutfak zemini seçmelisiniz. Evinizin durumuna göre zemin yalıtımını ayarlamanız gerekir. Müstakil bir evde oturuyorsanız ses yalıtımı konusunda endişe etmenize gerek yoktur. Fakat apartman dairelerinde mutfak zeminleri iyi şekilde yalıtılmalıdır. Aksi halde şikayetler alabilirsiniz.

Doğru mutfak zemini nasıl olmalıdır?

Günümüzde Nano teknoloji kullanılarak şahane desenlerde seramikler ve ahşap zemin materyalleri hazırlanmakta. Mutfak zemini için doğru bir seçim yapmak istiyorsanız açık tonlar seçmelisiniz. Açık tonlu zemin kaplamaları, mutfağınızın daha aydınlık ve canlı durmasını sağlayacaktır. Bu sayede mutfak dolaplarınız ve tezgahınız ön plana çıkacaktır.

Yaşadığınız bölgenin iklim koşullarına göre, ahşap veya seramik seçimi yapabilirsiniz. Sıcak bölgelerde seramik mutfak zemini tercih etmelisiniz. İklimi daha çok soğuk olan bölgelerde ise ahşap zemin tercih etmelisiniz.

Sıcak ve sevimli bir mutfak dekorasyonu için ağaç desenli zeminler tercih edebilirsiniz. Bu tarz mutfak zeminlerinin insanları rahatlattığı, araştırmalar sonucu onaylanmıştır. Üstelik günümüzde seramik üzerine ahşap desenleri de yapılabiliyor.

Eğer ahşap bir zemin tercih ederseniz, su faktörüne dikkat etmelisiniz. Ahşap zemin suda kabaracağı gibi, birde kaygan bir zemin haline dönüşecektir. Seramik zeminlerin temizlikleri her ne kadar kolay görünse de, derz aralarını temizlemek zahmetlidir.

 

YILMAZ DEKORASYON

(İstanbulun Tüm Semtlerine Servis Hizmetimiz Bulunmaktadır Ayrıca Türkiye Geneli pimapen,duşakabin,ayna,cam ve diğer dekorasyon ihtiyaçlarınızı gönderebilmekteyiz )

ADRES

Zafer Mahallesi Güney Sokak No:12 Yenibosna/Bahçelievler

TELEFON

0532 663 95 58

0537 403 31 58

Beğen  
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir