Menu

Erkekler İçin Çocuk Odası Modelleri

Erkek çocukları için oda dekorasyonu yapmak isteyenlere şahane fikirlerimiz var. Bu yazımızda sizlere faydalı dekorasyon bilgileri vereceğiz. Öncelikle dikkat etmeniz gereken husus, çocuğunuzun kendini ifade edebilecek yaşta olup olmamasıdır. Eğer kendini ifade edecek yaşta çocuğunuz varsa onun fikirlerinden yola çıkarak dekore etmelisiniz.

Erkek çocuk odası seçimlerinde, çocuklar genel olarak tematik seçimler yaparlar. Sporcu, çizgi film kahramanları, dizi/film yıldızları veya araba temalarını seçerler. Bunu düşünen markalar paket şeklinde tüm mobilya ve aksesuarları satıyorlar. Sizler için sadece ince ayrıntılar kalıyor. Bunlara duvar boyaları, halı, lambalar ve perdeler gibi ayrıntılar kalıyor.

En önemli unsur duvar boyasıdır. Duvar boyalarında odanın alanına göre renkler seçmelisiniz. Eğer odanız küçükse sıcak renklerden kaçınmalısınız. Erkek çocuk odasında genelde; mavi, yeşil, gri ve beyaz renkler kombin edilir.

Bir diğer dikkat edilmesi gereken unsursa, mobilya seçimidir. Çocuk odası mobilyası seçilirken işlevselliğine çok dikkat etmelisiniz. Sadece görüntüsü için alınan mobilyalar alan azlığından odanın karışık ve göz yorucu olmasını sağlayacaktır.

Çalışma masası ve kitaplık olmazsa olmazlardandır. Çocuklarımız öğrenmeye açıklardır. Çevrelerini sürekli gözlemlerler. Çocuğunuza kitap sevgisini aşılamak için mutlaka odasına kitaplık yapın. Küçük yaşlarından başlayarak kitap sevgisi ona aşılanacaktır.

Doğru ışıklandırma için genel aydınlatma ve lokal aydınlatma kullanın. Genel aydınlatma olarak dekoratif sarkıt avizeler kullanabilirsiniz. Lokal aydınlatma için, şık bir üçayaklı abajur kullanın. Yerini değiştirme avantajını kullanmış olursunuz.

YILMAZ DEKORASYON

(İstanbulun Tüm Semtlerine Servis Hizmetimiz Bulunmaktadır Ayrıca Türkiye Geneli pimapen,duşakabin,ayna,cam ve diğer dekorasyon ihtiyaçlarınızı gönderebilmekteyiz )

ADRES

Zafer Mahallesi Güney Sokak No:12 Yenibosna/Bahçelievler

TELEFON

0532 663 95 58

0537 403 31 58

Beğen  
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir