Bütçeye göre Mutfak Dekorasyon Fikirleri

Bütçeye göre Mutfak Dekorasyon Fikirleri
pimapen tamir servisi

Bütçeye uygun mutfak dekorasyon fikirleri mi arıyorsunuz? Mutfağınız biraz yorgun mu görünüyor? Mutfağınıza Yeni bir görünüm vermek için bir servet harcamak zorunda değilsiniz. Tek yapmanız gereken, evinizin kalbi için biraz zaman, çaba ve yaratıcılık.

Dolaplarınız stil ve renk açısından biraz eski görünümlü ve çerçeveleriniz iyi durumdaysa neden kapakları değiştirmeyi düşünmüyorsunuz? Yedek kapılar sağlama konusunda uzmanlaşmış birçok firma bulabilirsiniz.

Alternatif olarak, dolaplarınıza birkaç kat boya ile hızlı bir şekilde yenilik katabilirsiniz. Bu fikirlerin ikisi de, tüm mutfağı değiştirmekten çok daha ucuz ve daha az zahmetli olacaktır. Genel olarak boya, bir mutfak dekorasyon fikirlerinde alanı dönüştürmenin en kolay ve en ucuz yoludur.

Mutfakta çok fazla aktivite olduğu için çok aşırı olan herhangi bir şeyden kaçınmaya çalışın. Hatta daha yoğun görünmesini istemeyeceğinizden eminim. Her zaman dayanıklı bir yüzey sağlamak için yüksek kaliteli bir boya tercih edin. Sanat eseri, yumuşak mobilyalar ve raf ekranları gibi son rötuşlar, açık plan şemalarını sıcak ve davetkâr hale getirir ve mevsimsel olarak ya da yeni bir görünüme sahip olduğunuzda kolayca değiştirilebilir ve güncellenebilir.

Biraz hayal gücünüzle yapabileceğiniz çok şey var – şemanızı dönüştürmek için daha iyi fikirler sizin elinizde. Ama ondan önce biz sizler için birkaç ufak detay araştırdık.

Mutfak dekorasyonu – Yeni renkler Yeni Tamamlayıcılar

Mutfak dolaplarınızı boyamak, yeni bir görünüm yaratmanın en ucuz ve en kolay yollarından biridir. Krem arka plan ile mevcut en yeni renkleri seçerek mutfağınıza taze bir his vermek kolaydır. Mutfaklarda tavan boyaları zamanla eskir ve bir süre sonra pişirilen yemeklerin kokusu (tabi ki iyi bir havalandırmanız yoksa) tavanda hapsolur ve bu da sinir bozucu bir durumdur.

Hem sinmiş ola yemek kokularını gidermek için hem de mutfak dekorasyon adına yeni bir hava katmak için tavanı boyayabilirsiniz. Açık renklerden (fakat beyaz değil) uçuk pembe, kirli beyaz ya da çok açık bir mavi kullanabilirsiniz.

Tavanı hallettiğinize göre sıra diğer tamamlayıcılarda. Dolaplarınız beyaz ve genellikle olduğu gibi dolap açma kulpları da metalik gri mi? Kulplarınızı bordo ya da yeşil düşünür müsünüz? Bordo ya da yeşil yaptıysanız bunun yanına pencerenize bordo ya da yeşil yaprak ya da çiçek desenli bir şerit perde güzel gidecektir. Zeminde kullanacağınız yolluk ya da halınızın da bu tonlarda bir deseni olması mutfağa yeni bir hava katacak.

Duvar rengini de diğer detaylara göre şekillendirebilirsiniz. Bordo ve yeşil demiştik. Tavan için de kirli beyaz ya da çok açık bir mavi kullanacaktık. O zaman duvar için de içinde bordo ya da açık mavi desenlerin olduğu bir duvar kağıdı düşünür müsünüz? Hem modern hem klasik bir hava katmak için mükemmel bir seçim olabilir.

Mutfakta aydınlatma da önemlidir. Birkaç yüzlük ampul yerine, çalışma tezgâhı üzerinde kullanacağınız LED ampuller, yemek masasını aydınlatacak abajurlar duvarda ve dolaplarda güzel duracak ve mutfağınızda isteseniz de değiştiremeyeceğiniz ama istemediğiniz detayları da saklayacaktır. Bunun yanında dolaplarınıza kapakları açıldığında yanan LED ampuller de takabilir extra bir görünüm kazandırabilirsiniz.

Mutfak için birçok fikir yürütülebilir. Burada sadece ufak detaylardan bahsettik ve eminiz ki sizin hayal gücünüz çok daha fazladır. Bir çok eklenecek şey olduğunun farkındayız, asma tava rafı, geniş mutfaklar için kanepe, dar mutfaklar için duvara katlanır masalar gibi bir çok detay var. Bundan sonrası size kalmış.

Beğen  
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir