Bakırköy Pimapen Servisi

Bakırköy Pimapen Servisi
pimapen tamir servisi

Bakırköy Pimapen Tamiri Servisi

 

Gündelik yaşamda kullandığımız tüm ürünlerin ince ayarları bulunmaktadır. Bu ayarlar ürünlerden en iyi verimi alma konusunda oldukça büyük önem teşkil etmektedir. Ayarların bozulması sonucu ise ürünler çeşitli dezavantajlar yaratmaya başlamaktadır. Pvc pencelerde de bir takım ayarlar bulunmaktadır ve bu ayarlar ısı-ses yalıtı konusunda en iyi verimin alınmasında rol oynamaktadır. Herkesin bildiği gibi pimapenlerde açılıp kapanan camlı kısım ve duvarda yer alan sabit bir kısım bulunmaktadır. Bu iki parça birbirine tam olarak uyum sapladığı takdirde pencere tam olarak kapanabilmekte, içeriye soğuk-sıcak hava ve ses almamaktadır. Bu ayara karşılık ayarı denilmektedir ve karşılık ayarı pimapen tamiri esnasında çok ufak adımlarla yapılmaktadır.

 

Doğru yapılmamış bir karşılık ayarı pencerenin tam kapanmamasına hatta hiç kapanmamasına neden olacaktır. Pencere üzerinde bulunan kilit mekanizması ile duvarda denk gelmesi gereken noktalar birbirine tam olarak oturmalı, en ufak bir sapma bile oluşmamalıdır. Aksi takdirde oluşacak boşluklar hava ve ses girişi için yeterli olacaktır. Günümüzde pimapenlerin çok sık kullanılmasının ana nedeni yalıtım özelliklerinin çok başarılı olmasıdır. Bu nedenle de pimapenlerin karşılık ayarları çok net bir biçimde yapılmalıdır. Yapılan ayar yeterli gelmemiş ise, yani ısı ve ses kaçağı halen devam ediyor ise, tamirata gelen ekibimiz contaları kontrol ederek değişime gerek olup olmadığına karar vermektedir. Pimapenlerde kullanılan contalar uzun ömürlü ürünler olduğu için genellikle conta değişimi en son ihtimal olmaktadır. Firmamız için önemli olan sorunun bir an önce çözülmesi, müşterinin bir an önce mağdur durumdan kurtulmasıdır. Bu nedenledir ki sorunun değerlendirilmesi sırasında yapılabilecek en büyük işleme en son yer verilmektedir. Çoğu zaman ise en büyük işleme gerek kalmadan tamirat yapılmaktadır.

 

Firmamız İstanbul pimapen tamiri dışında aynı zamanda Türkiye geneline pimapen, ayna ve duşakabin satışı da gerçekleştirmektedir.

Beğen  
Yazar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir